چگونه کش و کوکی مرورگر را به صورت کامل و صحیح پاک کنیم ؟ | پاکسازی کش , پاکسازی کوکی , پاکسازی کش مرورگر , حذف کوکی مرورگر, حذف کش فایرفاکس

EN ورود به حساب اطلاعات بیشتر

چگونه کش و کوکی مرورگر را به صورت کامل و صحیح پاک کنیم ؟

دو امکان کش و کوکی به مرورگر این امکان را می دهند که بخشی از اطلاعات مورد نیاز کاربر را روی سیستم وی ذخیره کرده و در صورت نیاز با سرعت بیشتری آن را بارگذاری نمایند. این دو امکان در مجموع تاثیر قابل توجهی در افزایش سرعت بارگذاری سایت ها و دسترسی به اطلاعات خواهند داشت اما در دراز مدت و با انباشت اطلاعات می توانند باعث بروز مشکلاتی مانند کندی سرعت مرورگر، به هم ریختگی نمایش سایت و ...شود. در این مقاله نحوه پاکسازی صحیح کش و کوکی مرورگر آموزش داده شده است.

حذف کوکی ها در مرورگر فایرفاکس

برای حذف کوکی ها در مرورگر فایرفاکس ابتدا از منو اصلی فایرفاکس گزینه Options را انتخاب کرده و در پنجره جدید از ستون سمت چپ مورد Privacy & Security را انتخاب می کنیم. در این سربرگ زیر عنوان History روی کلید Remove individual cookies کلیک کرده و در پنجره جدید در فیلد Search عبارت mitra را تایپ می کنیم. با تایپ عبارت mitra تمامی کوکی های مربوط به مجموعه وب سایت های میترا نمایش داده می شود. حال با کلیک روی کلید Remove All در زیر پنجره تمامی کوکی ها را حذف می کنیم.


حذف کش در مرورگر فایرفاکس

برای حذف کش ها در مرورگر فایرفاکس ابتدا از منو اصلی فایرفاکس گزینه Options را انتخاب کرده و در پنجره جدید از ستون سمت چپ مورد Privacy & Security را انتخاب می کنیم. در زیر عنوان Cached Web Content روی کلید Clear now کلیک کرده و 30  تا 60 صبر می کنیم تا کش مرورگر به صورت کامل پاکسازی شود ( در صورت تمایل با فشار دادن کلید F5 و رفرش این صفحه می توانید از صفر شدن مقدار کش و حذف تمامی فایل های مروبط به آن اطمینان حاصل نمایید )


  • سلام خسته نباشین من هر چی میخوام کوکی و کش هاروحذف کنم پیداش نمیکنم با اینکه راهنماییم کردین ولی نتونستم خواستم اگه میشه کمکم کنین ممنون میشمبرای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد الکترونیک
1