راهنمای بخش : شارژ حساب کاربری با ارز های دیجیتال
برگشت ورود به این بخش

این بخش چه کاربری دارد و روند استفاده از آن چگونه است ؟

در صورتی که مقداری ارز دیجیتال در اختیار دارید و تمایل دارید آن را به ریال تبدیل کرده و به حساب بانکی تان واریز و یا برای خرید خدمات از مجموعه وب سایت های میترا صرف کنید، می توانید مبلغ را به یکی از کیف پول های معرفی شده در فرم زیر انتقال داده و سپس از طریق فرم، اطلاعات مربوط به انتقال را ثبت نمایید تا پس از تایید انتقال، معادل ریالی آن به حساب جاری شما در سایت شارژ شود. لطفا توجه داشته باشید برداشت نقدی و واریز به حساب بانکی ، تنها از طریق بخش مربوطه قابل انجام خواهد بود و امکان پرداخت های خارج از نوبت میسر نیست. لطفا در فرم زیر، مقدار ارز را پس از کسر کارمزد ( Fee ) وارد نمایید.

 

»» در هنگام کپی و وارد کردن کد کیف پول، نهایت دقت را نمایید. در صورت وارد کردن اشتباه کیف پول و انتقال ارز به یک حساب دیگر، امکان رهگیری انتقال در شبکه ارزهای دیجیتال، به هیچ عنوان میسر نخواهد بود

نمایش بیشتر...
ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد ؟

ارز دیجیتال یا Cryptocurrency یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور امنیت بیشتر، حذف واسطه ها و ناشناس بودن طراحی شده اند. ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می کنند، رمزنگاری های ارزهای دیجیتال غیرقابل هک و پیگیری هستند. ابتدا رمزنگاری در جنگ جهانی دوم برای انتقال پیام و فرمان های نظامی مورد استفاده قرار گرفت. در عصر دیجیتال، ریاضیات و علوم کامپیوتر برای امنیت ارتباطات، اطلاعات و انتقال پول مورد استفاده قرارگرفته اند.

اولین ارز دیجیتال بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و اکنون پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال است. در چند سال گذشته ارزهای دیجیتال زیادی معرفی و عرضه شده اند. در حال حاضر حدود ۹۰۰ ارز دیجیتال در بازارهای جهانی تجارت می شود.


ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

ارزهای دیجیتال از فناوری غیرمتمرکز استفاده می کنند و به کاربران امکان پرداخت امن و ذخیره پول را بدون نیاز به ثبت نام یا استفاده از بانک ها و سازمان های واسطه می دهند. اکثر ارزهای دیجیتال روی پایگاه داده توزیع شده ای به نام بلاک چین اجرا می شوند. بیشتر واحد های اصلی ارز دیجیتال (به جز توکن ها) توسط یک فرآیند به نام استخراج یا ماین تولید می شوند.


ارزهای دیجیتال مشهور

بیت کوین: بیت کوین اولین و محبوب ترین ارزدیجیتال است. بیت کوین توسط فردی (یا افرادی) ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ عرضه شد. ارزش کل بازار بیت کوین اکنون بیش از ۷۰ میلیارد دلار است.

 

اتریوم: در سال ۲۰۱۵ توسعه یافته است، اتریوم بلاک چین مخصوص خود را دارد به همین دلیل به آن بلاک چین دوم هم گفته می شود. اتریوم فقط یک روش پرداخت نیست. روی بلاک چین اتریوم، قرارداد های هوشمند غیرمتمرکز اجرا می شود. بیش از ۹۰ درصد توکن های موجود روی پلتفرم اتریوم فعالیت می کنند.

 

مونرو : مونرو یک ارز دیجیتال امن، خصوصی و غیر قابل ردیابی است. ممکن است فکر کنید که بیت کوین یا اتریوم هم این ویژگی ها را دارد، اما تراکنش های این ارز ها قابل ردیابی هستند. مونرو یک ارز دیجیتال است که از یک رمزنگاری مختلف برای ویژگی های خاص استفاده می کند.

 

لایت کوین: این ارز با تغییراتی در بیت کوین مانند انجام سریع تر تراکنش ها و استخراج راحت تر، در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

چرا ارزهای دیجیتال محبوب هستند؟

ارزهای دیجیتال به منظور امنیت و ناشناس بودن ساخته شده اند. تقلب درتراکنش های ارزهای دیجیتال جایگاهی ندارد. کسی مالک آن ها نیست و کسی نمی تواند آن ها را متوقف یا هک کند. آن ها غیرمتمرکز هستند و واسطه ها را حذف می کنند. استفاده از ارزهای دیجیتال نیاز به ثبت نام یا مدارک ندارد. فرایند استخراج برای همه مقدور است و همه می توانند با سخت افزار های مناسب از آن کسب درآمد کنند.

نمایش بیشتر...
چطور می توانم رایگان ارز دیجیتال به دست آورم ؟

برای آشنایی با روش های کسب و استخراج ارزهای دیجیتال، لطفا به پست آموزشی زیر مراجعه نمایید :

 

https://www.mitrarank.ir/post/11

نمایش بیشتر...